مراسم معارفه‌ي همراه اول قبل از عرضه

مدير عامل ارتباطات سيار:
طي چهار سال گذشته سالي40 درصد افزايش درآمد داشتيم

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بورس

 

مديرعامل همراه اول با بيان اين‌كه بازار ارتباطات همراه از جذابيتسرمايه‌گذاري برخوردار است، گفت: همراه اول به عنوان اپراتور پيشتاز با سهمغالب و با ثبات بيش‌تر و پشتوانه مالي قوي، توانسته درآمد خود را هر سالهافزايش دهد و درواقع مي‌توان گفت فرصتي طلايي براي سرمايه‌گذاري در بازارسرمايه ايران است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وحيد صدوقي - مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران - در مراسم معارفه همراه اول قبل از عرضه در فرابورس كه در مركز همايش‌هاي رازي برگزار شد، با اشاره به عملكرد و با ارائه گزارش فعاليت‌هاي اين شركت طي سال‌هاي فعاليت‌هايش اظهار كرد: ارائه سيم‌كارت تلفن همراه در سال 73 آغاز شد كه اين سرويس در تهران با ارائه هفت هزار سيم‌كارت شروع به كار كرد و در دوره بعدي و در سال 81، تاليا و در سال 85 ايرانسل كار را خود را آغاز كردند.

او ادامه داد: چهار مجوز وايمكس در سال 87 ارائه شد و در سال 88 مخابرات خصوصي شد و در سال 89 پروانه اپراتور سوم واگذار شد و در همين سال نيز40 درصد سهم شركت مبين‌نت توسط همراه اول خريداري و در نهايت سهام همراه اول در فرابورس پذيرفته شد.

صدوقي در ادامه با بيان اين‌كه براساس يك پيش‌بيني در سال 2014 تعداد مشتركان تلفن همراه در كشور 103 ميليون نفر خواهد بود، اظهار كرد: بر همين اساس ضريب نفوذ 132 درصد افزايش مي‌يابد.

وي با بيان اين‌كه تاليا كم‌تر از يك درصد سهام بازار را دارد، گفت:‌ ايرانسل 37 درصد و همراه اول 62 درصد سهم بازار را دارند كه اين اطلاعات براساس سايت رسمي GSM و براساس تحقيقات مربوطه عنوان مي‌شود.

صدوقي با اشاره به جايگاه اپراتورها در بازار ارتباطات همراه ايران و با بيان اين كه هدف همراه اول اين است كه بتواند مشتركان با درآمد بالا را جذب كند، تصريح كرد:‌ يكي از موارد و زنجيره‌هايي كه به آن اهميت مي‌دهيم، مبحث محتواست كه سه وندور اروپايي را در اين زمينه انتخاب كرديم كه كارشان را از نمايشگاه تلكام آغاز كردند و در زمينه سرويس‌هاي ارزش افزوده فعاليت مي‌كنند؛ يكي ديگر از بحث‌هاي جدي ما در زمينه پرداخت است و يكي ديگر از محورها عرضه پايانه‌هاي كاربران است.

وي افزود:‌ در حال حاضر همراه اول صد درصد شهرهاي كشور را پوشش داده، پوشش جمعيتي، 93 درصد كشور، پوشش روستايي، 61 درصد، پوشش جاده‌هاي اصلي، 99 درصد، پوشش جاده‌هاي فرعي، 72 درصد، پوشش مسيرهاي ريلي، 77 درصد است و در حال حاضر همراه اول با 264 اپراتور در 110 كشور قرارداد رومينگ دارد.

صدوقي با اشاره به جايگاه همراه اول و سيم‌كارت‌هاي دائمي آن در كشور گفت: ما در كشور به لحاظ تعداد مشتركان سيم كارت‌هاي دائمي و كل مشتركان رتبه اول را داريم، در خاورميانه و بين 52 كشور رتبه اول و در دنيا و بين 780 اپراتور در زمينه سيم‌كارت‌هاي دائمي رتبه هفدهم و در زمينه كل مشتركان رتبه بيست و ششم را دارا هستيم.

مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران در بخشي از سخنان خود با بيان اين‌كه ما نوآوري در سبد محصولات، خدمات و ارتقاي فن‌آوري و كيفيت شبكه را در دست داريم اظهار كرد: تاكيد همراه اول در سرويس‌هاي ارزش افزوده و سرويس پرداخت همراه اول است.

وي افزود:‌ مي‌توان گفت همراه اول با ارائه سرويس پرداخت همراه بالغ بر 40 ميليون پوز را در اختيار دارد كه ما در اين زمينه يكي از بهترين شركت‌هاي مشاور را انتخاب كرديم.

او با بيان اين‌كه با فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده توانستيم ترافيك GPRS همراه اول را بيش از 13 برابر افزايش دهيم گفت: رويكرد شركت به ارائه سرويس‌هاي نسل چهار است؛ كار تجيهز شبكه را در دست داريم كه بتوانيم نسل چهار را به مشتركانمان ارائه دهيم.

وي با بيان اين‌كه شركت‌هاي ارتباطات سيار در آبان‌ماه سال 83 ايجاد شد و اولين سال مالي ما سال 84 بود، تصريح كرد: از سال 85 تا سال 88 شركت هر ساله 40 درصد افزايش درآمد داشته و پيش‌بيني مي‌شود تا پنج سال آينده هر ساله 19 درصد افزايش درآمد داشته باشيم و در مجموع ديدگاه در مجموعه‌ شركت‌ ارتباطات سيار از نگرش فن‌آوري‌محور به مشتري‌محور خواهد بود و اين رويكردي است كه ما به آن سمت پيش مي‌رويم.

صدوقي تاكيد كرد: روند رشد دارايي شركت از سال 84 كه 16 درصد بود، در سال 88 به 51 درصد افزايش يافت و سود خالص شركت طي شش ماهه اول سال 88 معادل 406 ميليارد تومان بود كه در شش ماهه امسال به 422 ميليارد تومان افزايش يافت؛ يعني رشدي چهار درصدي داشت.

راهبر