سوالات متداول - سيم کارت اعتباری


پیگیری شارژهای ۲۰۰۰ تومانی ازکجا انجام می شود؟

مشترکین برای پیگیری کارت شارژهای مخدوش ( ۲۰،۰۰۰ ، ۵۰،۰۰۰ ، ۱۰۰،۰۰۰، ۲۰۰،۰۰۰ )ریالی می توانند به مراکز تلفن ثابت (تهران والبرز ) و ادارات مشترکین (سایر استانها ) با ارائه کارت شارژ مراجعه نمایند.

هزینه دایورت چگونه محاسبه می شود ؟

همانند هزینه مکالمه محاسبه می گردد ( درصورت تماس مشترک Aبا مشترك B و دایورت مشترک B به مشترك C، هزینه تماس مشترک A به B برای مشترک A ، و هزینه تماس مشترک B به مشترك C ، برای مشترک B محاسبه می گردد.)


مشترک درجایی علامت آنتن و همه امکانات برقراری تماس را دارد ولی درجایی دیگر یکدفعه آنتن می رود و علامت شبکه هم ندارد پیغام خاموش بودن می دهد مشکل چیست ؟

۱. عدم پوشش شبکه
۲. قدیمی بودن سیم کارت (TCI)

هزینه SMSو تعرفه های کشورهای مختلف چقدراست ؟

هزینه ارسال پیام کوتاه اعتباری :فارسی ۱۰۶ريال و انگلیسی ۲۶۴ريال برای هر صفحه بوده و هزینه ارسال پیام کوتاه از ایران به سایر کشورها نیز عیناً مطابق هزینه های ذکرشده می باشد.
 

مشکل خرید غیرحضوری سیم کارت چگونه برطرف می شود؟

متقاضی برای بررسی ثبت نام می تواند به سامانه گلچین (sim.mci.ir) مراجعه و در بخش "پیگیری سیم کارت" کد ملی و شماره سریال ثبت نام خود را وارد کند تا اطلاعات ثبت نامی شامل شماره ثبت نام شده و کدفعالسازی را مشاهده کند.


1.موفقیت آمیزبودن عملیات ثبت نام:با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم (اصل وتصویرکارت ملی ،کدفعالسازی، شماره سریال ثبت نام و کدپیگیری پرداخت آنلاین) نسبت به دریافت سیم کارت اقدام نمایند.

2.درصورت عدم موفقیت درانجام ثبت نام: در صورت ناموفق بودن ثبت نام, مشترک به همراه پرینت حساب بانکی خود باید به دفاتر تلفن ثابت, جهت استرداد وجه مراجعه کند

شارژهای اینترنتی فوق العاده مشکل دارد درواقع مشخص نیست مشکل از همراه اول یا خیر؟

مشترکین می توانند برای خریداری شارژ به سایت همراه اول، خدمات مشترکین ، شارژسیم کارت، شارژ اینترنتی سیم کارت مراجعه و سپس از وارد نمودن شماره تلفن همراه و انتخاب مبلغ شارژ و نوع بانک ، متن داخل تصویر را وارد و روی دکمه تایید کلیک نمایند.
در صورتیکه اطلاعات وارد شده مورد تایید باشد روی گزینه ارسال کلیک و پس از ورود به سایت بانک ، با وارد نمودن شماره کارت ، رمز اینترنتی و شماره cvv۲ و تاریخ انقضای کارت نسبت به پرداخت مبلغ اقدام نمایند .
- در صورتیکه پرداخت با موفقیت انجام شود سیم کارت بصورت مستقیم شارژمی گردد و رسید بانکی ، شماره سریال ارائه می گردد.
- درصورت عدم موفقیت در شارژ تلفن همراه و اختلال در شبکه ، هزینه شارژ از حساب مشترک کسر شده باشد مبلغ کسر شده به حساب مشترک اعاده می گردد.

صاحب خطی که فوت شده باشد و مادرش می خواهد خط را به نام خودش بزند چه باید بکند؟

۱.مادرتنها ورثه باشد :
مادر متوفی با مراجعه به دفاترخدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت ، اصل و تصویر شناسنامه ، سیم فعال) نسبت به تنظیم سندنقل و انتقال اقدام نماید.
۲.ورثه بیش از ۱ نفر باشند:
۲.۱. وراث به دفتر خدمات ارتباطی مراجعه و با ارائه مدارک لازم (گواهی حصروراثت ، اصل وتصویرکارت ملی سیم کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره ) نسبت به تنظیم سند نقل و انتقال به نام مادر متوفی اقدام نمایند.
۲.۲. همه وراث به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به تنظیم وکالتنامه فروش اقدام نموده، وکیل برای تنظیم سندنقل و انتقال به نام مادر متوفی با ارائه مدارک لازم (گواهی حصروراثت ، ارائه اصل وکالتنامه فروش، اصل وتصویر کارت ملی وکیل نماینده ، سیم کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره ) در دفتر خدمات ارتباطی اقدام می¬نماید.

راه حل برطرف شدن پژواک صدا چیست؟

مشترک با سامانه اطلاع رسانی ۹۹۹۰ تماس گرفته و شماره تلفن همراه و منطقه مربوطه را اعلام می نماید.

مشکلات ارسال پیامک و عدم آنتن دهی با وجود تشکیل پرونده حل نشده ، درحالی که نتیجه ای که اعلام کرده اند این است که مشکل برطرف شده پاسخگویی به مشترک چگونه انجام می شود؟

با سامانه اطلاع رسانی ۹۹۹۰ تماس گرفته و شماره پیگیری را اعلام و علت عدم انجام را جویا شود.

 اگر قسمت اعلام اعتبار درخطوط اعتباری درکنارمبلغ علامت منفی گذاشته شود یعنی چه ؟

در یک مقطع زمانی به علت اختلال شبکه، مشترکین بدون انجام تمدید اعتبار نسبت به مکالمه اقدام نموده اند و سیستم بعد از رفع مشکل معادل هزینه مکالمات انجام شده ، از اعتبارمشترکین کسرنمود و درصورتیکه این مبلغ از اعتبارمشترک بیشتر باشد اعتبار مشترک منفی گردیده و با تمدید اعتبار این مشکل مرتفع خواهد گردید..