مقدمه

جشنواره عکس سفره ایرانی، با هدف ترویج و ارج نهادن به آداب ایرانی- اسلامی در حوزه غذا در بخش تهیه و سفره آرایی به شیوه های بومی و ایرانی معرفی می شود. این جشنواره با آغاز ماه مبارک رمضان با موضوع سفره افطار شروع می شود.

بازدید کنندگان می توانند تصاویر خود را از سفره هایی که هم محتوا و هم سفره آرایی آن ایرانی است، جهت شرکت در جشنواره در سایت همراه اول آپلود کنند.

بعلاوه هریک از شرکت کنندگان می توانند در زمان ارسال عکس ها اعلام کنند که آیا تمایل به شرکت در بخش حضوری جشنواره را نیز دارند یا خیر.

نحوه ی همراهی

با ارسال تصاویر در صفحه اختصاصی این جشنواره در سایت همراه اول وارد مرحله ارزیابی می شوید، آثار ارسالی در صورت عدم مغایرت با موضوع، به صورت عمومی منتشر می شود.

علاقمندان در هر مرحله می توانند حداکثر 4 تصویر را در بخش مربوطه بارگذاری کنند، بعلاوه در صورتیکه تمایل و امکان شرکت در مرحله حضوری را دارند در زمان تکمیل فرم اعلام کنند.

مرحله حضوری به معنی حضور حداکثر سه نفر از شرکت کنندگان برگزیده این بخش در یک برنامه تلویزیونی (در پاییز سال جاری)، با طبخ غذاهای ایرانی و سفره آرایی ایرانی است که در نهایت داوران به غذاها (طعم و ..) و سفره آرایی امتیاز می دهند. لذا شرکت کنندگان در بخش حضوری باید توانایی آشپزی و سفره آرایی ایرانی را داشته باشند و حداقل یکی از تصاویر سفره های ارسالی آنها متعلق به سفره خودشان باشد.

مهم: شرکت کنندگانی که صفحه های رسمی همراه اول در اینستاگرام و لنزور را دنبال کنند و تصاویر ارسالی خود به مسابقه را، به همراه لینک مربوطه، جهت دعوت سایر علاقمندان به لایک کردن آنها در شبکه های مذکور منتشر کنند، امتیاز ویژه ای در ارزیابی ها خواهند داشت.

توضیح:برای این کار از هشتگ های زیر استفاده کنید:
#سفره_ایرانی         #همراه_اول         #sofreirani         #hamrah_e_aval

*الزامی وجود ندارد که شرکت کنندگان در بخش عکاسی تصاویر سفره خودشان را ارسال کنند، بلکه می توانند تصاویر سفره های متعلق به فرد یا افراد دیگری را با اجازه آنها ارسال کنند.

زمان

از ابتدای ماه مبارک رمضان (28 خرداد ماه) تا تیرماه 1394

مرحله نهایی با حضور برندگان بخش حضوری در یک برنامه تلویزیونی در پاییز سال جاری اجرا خواهد شد.

جوایز:

جوایز: 23 نفر

3 جایزه 1 میلیون تومانی، به انتخاب هیات داوران

انتخاب 3 نفر در بخش جشنواره حضوری جهت حضور در مرحله نهایی

20 نفر به انتخاب مردم: (تعداد لایک ها)

10 بسته شامل (روتر نسل 3، سیم کارت دیتا، 6 ماه اینترنت رایگان با حجم35GB)

10 بسته شامل (مای فای، سیم کارت دیتا، 6 ماه اینترنت رایگان با حجم 20GB)

نکات مهم

 • برای شرکت در جشنواره درج شماره تلفن همراه (ترجیحا شماره همراه اول) الزامیست.
 • برای شرکت در بخش حضوری حتما قوانین را مطالعه کرده و با آگاهی از توانمندی خود در آشپزی و سفره آرایی در این بخش شرکت کنید.
 • برندگان موظفند پیش از اعلام نتایج نهایی و در زمان درخواست از طریق ایمیل یا تماس تلفنی، اصل اثر را ارایه کنند.
 • همراه اول این اجازه را دارد که تمامی آثار ارسالی را در صورت صلاحدید، مورد استفاده‌ ی تبلیغاتی و اطلاع رسانی قرار دهد و منتشر کند(البته با ذکر نام صاحب اثر).
 • زمان ارسال آثار، قابل تمدید نیست.
 • دبیرخانه جشنواره به طور قطع، آثار دریافتی در هر موضوع را پس از مهلت اعلام شده نمی پذیرد.
 • اگر تصاویر ماه قبل در ماه بعد ارسال شود، از ارزیابی ها حذف خواهد شد و در هر ماه فقط تصاویر مرتبط با موضوع همان ماه مورد تایید واقع خواهد شد.

قوانین جشنواره

 • هیچ محدودیتی در انتخاب تکنیک اثر عکاسی نیست؛ مهم این است که با موضوع رویداد، مرتبط و قابلیت لایک کردن داشته باشد.
 • بهتر است حجم آثار عکاسی خیلی سنگین نباشد (حداکثر600 کیلوبایت)
 • استفاده از هر گونه قاب، امضا و نام در تصاویر ارسالی موجب عدم تایید عکس در جشنواره خواهد شد.
 • آثاری در رویداد، شرکت داده می شوند که علاوه بر ایرانی بودن محتوای آن (غذای ایرانی، سفره آرایی ایرانی) با موازین شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران همخوانی داشته باشد.
 • اگر اثری برای شرکت در رویداد آپلود شد، ولی در صفحه رویداد شرکت داده نشد، یک بار دیگر قوانین را مرور کنید تا دلیل حذف اثرتان از جشنواره را پیدا کنید.
 • چنانچه از فرد یا افرادی عکس تهیه می کنید، باید از اشخاص، رضایت‌نامه مکتوب داشته باشید. بدیهی است کلیه مسائل حقوقی بر عهده شرکت کننده است.
 • تنها در صورتی برنده جایزه خواهید شد که خالق و یا صاحب امتیاز اثر ارسالی باشید.
 • شرکت کنندگان در بخش حضوری حتما باید حداقل یکی از تصاویر ارسالی شان متعلق به اثر آشپزی و سفره آرایی خودشان باشد.

مهلت ارسال آثار به پایان رسیده است

برای مشاهده اسامی برندگان جشنواره کلیک کنید
در حال بارگذاری . . .