راهکارهای ماشین به ماشین

ارتباطات را فراتر از اعضای سازمانتان در میان تجهیزات کسب‌و‌کار خود گسترش دهید

رشد روزافزون تکنولوژی­ها و هوشمندی سیستم­های مرتبط با کسب­وکارهای گوناگون، لزوم استفاده از مکانیزم­های ارتباط از راه دور را توجیه‌پذیر کرده است. خدمات ماشین به ماشین قابلیت برقراری ارتباط دوطرفه میان هزاران دستگاه را در شبکه موبایل به­صورت بی­سیم فراهم می­آورد. در این خدمت، دستگاه­های گوناگون با کاربری­های مختلف، پیامک، دیتا یا صوت را از طریق شبکه موبایل ارسال می­کنند تا اطلاعات از طریق برنامه کاربردی مورد نظر، قابلیت تحلیل، ذخیره‌سازی و پیگیری داشته ‌باشد. در واقع خدمات ماشین به ماشین برای سازمان­ها امکان استفاده از آخرين فناوری موبايل و شبکه را جهت دریافت و ارسال دستورات عملياتی لازم به تجهيزات و نیز گزارش‌گیری از وضعیت دارایی‌های سازمانی فراهم می‌کند.

مزایا و کاربردها:

جمع­آوری و به اشتراک­گذاری اطلاعات، از جمله اطلاعات مربوط به ناوگان حمل­ونقل، میزان مصرف کنتورهای مختلف خانگی و صنعتی، همچنین نظارت بر کانال توزيع از طریق کنترل موقعيت جغرافيايي، ارائه خدمات سلامت به مشتريان، و بسياری کارکردهای دیگر، مثال‌هایی از بکار­گيری اين سيستم‌ها هستند که صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان و همچنین افزایش درآمد و بهره‌وری سازمان‌ها را در پی خواهند داشت.

 

خدمات ماشین به ماشین همراه اول چه فرصت­های جدیدی برای کسب­وکار شما به ­همراه دارد؟

همراه اول، به­عنوان برترین اپراتور کشور و با تکیه بر پوشش گسترده و فراگیر شبکه خود در اقصی نقاط ایران و نیز تیم تخصصی ایجاد شده در زمینه راهکارهای ماشین به ماشین، امکان ارائه خدمات مدیریت شده سرتاسری را با هدف توسعه محصولات متنوع در کاربردهای گوناگون راهکارهای ماشین به ماشین فراهم کرده است و در این راستا خدمات ذیل را متناسب با اهداف و نیاز سازمان‌های متقاضی ارائه می‌دهد:

 • .ارائه خدمات مشاوره در زمینه توسعه راهکارهای ماشین به ماشین از جمله تحلیل الزامات و نیازمندی‌های کسب‌وکار متناسب با صنعت مورد نظر و طراحی و توسعه استراتژی و کسب‌و‌کار­های موردی جدید 
 • .مشارکت و مدیریت پروژه‌های توسعه راهکارهای ماشین به ماشین در حوزه‌های مختلف
 • .مدیریت شرکا و یکپارچه‌سازی دستگاه‌ها با نرم‌افزارها و سیستم‌های ثبت، نظارت، گزارش­دهی و تحلیل داده، متناسب با ویژگی‌ها و الزامات شبکه موبایل
 • .همکاری در تست محصولات ماشین به ماشین و پیاده‌سازی پایلوت این راهکارها با هدف ارزیابی و .امکان‌سنجی محصولات جدید
 • .پیاده‌سازی راهکارهای ماشین به ماشین
 • .ارائه خدمات مرتبط با شبکه از جمله صورت­حساب‌دهی، فعال‌سازی سیم‌‌کارت و غیره
 • .پشتیبانی فنی سرویس در حین اجرا
 • .پشتیبانی عملیاتی پروژه‌ها شامل ارائه آموزش‌های لازم، خدمات پشتیبانی و مدیریت سرویس

 

خدمات ماشین به ماشین را با بهره‌گیری از سرویس‌های مبتنی بر شبکه همراه اول و متناسب با نیازهای کسب‌وکارتان توسعه دهید.

 

 1. سرویس   APN

این خدمت با ایجاد یک کانال اختصاصی، امکان دسترسی امن به شبکه داخلی و منابع اطلاعاتی شرکت‌ها را از طریق شبکه دیتا همراه اول فراهم می‌کند. بنابراین با استفاده از این خدمت، دسترسی کارکنان به برنامه‌های کاربردی و سرورهای سازمان و همچنین برقراری ارتباط میان برنامه‌های کاربردی، سرورها و تجهیزات سازمانی با یکدیگر میسر می‌شود.

تخصیص IP ایستا با هدف ایجاد یک شبکه امن دو سویه و نیز ارائه خدمات دیتا از طریق سیم­کارت­های دیتای همراه اول به منظور کاهش هزینه­های سازمان، برای استفاده در این سرویس توصیه می­شود. همچنین به منظور ایجاد ارتباط میان سرورهای سازمانی و شبکه همراه اول، می­توان از دو روش ارتباط مستقیم نقطه به نقطه VPLS یا VPN استفاده کرد.

 1. خدمات پیامکی

شرکت­ها با استفاده از خدمات پیامکی همراه اول در کاربردهای متنوع راهکارهای ماشین به ماشین، همانند استفاده در سیستم مدیریت ناوگان حمل­ونقل، خدمات سلامت و مواردی از این دست، می­توانند از مزایای برقراری ارتباطی سریع و ارزان بهره ببرند.

 1. خدمات صوتی

شرکت­ها با استفاده از خدمات صوتی همراه اول در کاربردهای متنوع راهکارهای ماشین به ماشین، همانند استفاده در سرویس­های فراخوانی تاکسی­های تلفنی، اورژانس­ها و سایر خدمات اضطراری، می­توانند از مزایای برقراری ارتباطی پایدار و باکیفیت بهره ببرند.

 

همراه اول کسب وکار