عطوفی : «در ترغیب مشترکان به پرداخت غیرحضوری موفق بوده ایم»

مهندس عطوفی  معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول در یک نشست خبری به تشریح طرح "همراه فجر" پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، مهندس عطوفی در این نشست اهداف جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول را آموزش پرداخت به موقع صورتحساب و ترویج فرهنگ پرداخت غیرحضوری دانست و با اشاره به جوایز طرح "همراه فجر" گفت : جوایز این طرح به برندگان خوش حساب دوره پنجم صورتحساب ها (1/9/88 الی 1/11/88) تعلق می گیرد که عبارت است از یک فقره کمک هزینه خرید مسکن به ارزش یک میلیارد ريال، 10 دستگاه خودرو سورن، 100 دستگاه خودرو پراید، 1000 دستگاه گوشی تلفن همراه به همراه سیم کارت اعتباری که 10 دستگاه خودرو سورن ویژه پرداخت کنندگان غیرحضوری و بقیه جوایز به همه پرداخت کنندگان چه حضوری و چه غیرحضوری شامل می شود.
وی درخصوص امتیازات درنظر گرفته شده برای این طرح نیز گفت: پرداخت به موقع صورتحساب، پرداخت غیرحضوری، عدم بدهی پیشین در صورتحساب و هر 100 هزار ريال کارکردهرکدام دارای یک امتیاز می باشند.
وی افزود: مهلت پرداخت صورتحساب ها تا پنجم اسفند ماه بوده و جوایز بجز کمک هزینه خرید مسکن و 10 دستگاه سورن بصورت استانی و به نسبت تعداد مشترکین هر استان درنظر گرفته شده است.
همچنین کلیه مشترکانی که سیم کارتشان قطع شده چنانچه در این دوره اقدام به پرداخت صورتحساب و سیم کارتشان را وصل کنند شامل این طرح می شوند.
عطوفی در ادامه ضمن تشکر از کسانی که دعوت همراه اول را برای شرکت در طرح ثامن پذیرفتند، اظهار داشت:در دوره سوم یک میلیون نفر بیش از دوره قبل قبوض خود را پرداخت کردند. همچنین در این دوره پرداخت غیرحضوری 6 درصد افزایش داشت یعنی از 33 درصد به حدود 40 درصد رسید. بعبارت دیگر 5/5 میلیون حضور در باجه و به همین میزان سفر درون شهری کاهش یافت، یعنی در ترغیب مشترکان به پرداخت غیرحضوری موفق بوده ایم.
وی به تشریح پرداختهای غیرحضوری دوره سوم صورتحساب ها پرداخت و گفت : حدود 870 هزار نفر بصورت اینترنتی، 80 هزار نفر از طریق پیامک، یک میلیون و 200 هزار نفر از طریق تلفنبانک و 2 میلیون و 300هزار نفر از طریق ATM صورتحساب خود را پرداخت کردند. همچنین مشترکان به ترتیب بیشترین پرداختهای خود را از طریق بانکهای ملی، ملت، صادرات، کشاورزی و اقتصاد نوین داشته اند.
عطوفی افزود: استانهای خراسان شمالی با پرداخت 64 درصد، تهران با پرداخت 55 درصد و خراسان رضوی با پرداخت 48 درصد به ترتیب از نظر پرداخت غیرحضوری بهترین عملکرد را داشته اند.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص احتمال عدم رویت صورتحساب از طریق سایت اظهار داشت: ما سامانه تکمیلی هم داریم. مشترکان می توانند با ارسال پیامک به سامانه 90009 از صورتحساب خود آگاه شوند.
عطوفی از عرضه سرویس موبایل پیمنت درسال آینده خبر داد و گفت: این سرویس در نمایشگاه تلکام امسال بصورت پایلوت عرضه شد و امیدوارم در سال آینده با اخذ مجوزها از مراجع ذیربط این سرویس را که مختص به هیچ بانکی نیست عرضه کنیم.
وی با بیان اینکه بعلت نادرست بودن نشانی برخی مشترکان ما قادر به ارسال صورتحساب نیستیم اظهار داشت : در تهران بااینکه اصلاح آدرس رایگان است ولی حدود یک میلیون نفر قبض المثنی می گیرند و برای اصلاح آدرس خود مراجعه نمی کنند. وی از آماده شدن سامانه ای خبر داد که مشترکان می توانند با ارسال کدپستی و پلاک منزل آدرس خود را اصلاح کنند.
عطوفی گفت : سعی داریم ارتباطمان را با مشترکان افزایش دهیم. برای این کار در نظر داریم در پایان هرسال یک نامه تسویه حساب سالانه برایشان ارسال کنیم. احتمالاً از دوره ششم امسال این طرح اجرایی شود.
وی در پایان با اشاره به پایان صورتحساب گیری امسال اظهار داشت: ما سعی می کنیم اطلاعات قبوض و پرداختی مشترکان را بصورت تجمعی ارسال کنیم در واقع این یک اطلاع رسانی سالیانه است که احتمالاً در پایان فروردین ماه سال دیگر به دست مشترکان خواهد رسید.