كاهش 11 درصدي قيمت سيم‌كارت‌ها تاثيري بر سودآوري همراه اول ندارد

مديرعامل همراه اول در پاسخ به فارس:

كاهش 11 درصدي قيمت سيم‌كارت‌ها تاثيري بر سودآوري همراه اول ندارد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت همراه اول كاهش 11درصدي قيمت فروش سيم‌كارت‌ها را بر سودآوري اين شركت فرابورسي بدون تاثير دانست.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، وحيد صدوقي در جريان برگزاري نخستين نشست مطبوعاتي با خبرنگاران 3 حوزه ارتباطات، بورس و بازرگاني در پيش از ظهر امروز، بعد از تشريح عملكرد سال گذشته و برنامه‌هاي مدنظر براي سال جاري كه در جريان برگزاري مجمع 6 ارديبهشت اين شركت اعلام شده بود، به سوالات مطروحه پاسخ داد.
وي با بيان اينكه بزرگترين دستاورد سال گذشته همراه اول جذب 6.5 ميليون مشترك فعال بوده اظهار داشت: اولين خبر خوش اين شركت در سال جهاد اقتصادي مربوط به كاهش11درصدي سيم‌كارت دائمي با تضمين پرداخت است. به اين ترتيب از 27 ارديبهشت‌ماه و همزمان با روز جهاني ارتباطات، بهاي فروش سيم‌كارت‌هاي دائمي با تضمين پرداخت با نرخ 254 هزار و 800 تومان خواهد بود كه اين اتفاق در نتيجه تعامل اين شركت با رگولاتوري است.
صدوقي در واكنش به اين سوال فارس كه در اين حالت آيا سودآوري سال جاري شركت با تعديل منفي مواجه خواهد شد يا خير، پاسخ داد: اين كاهش هيچ تاثيري در پيش‌بيني سود هر سهم شركت ندارد چرا كه اجزاي آن تغييري نكرده است. علاوه بر اين در سال جاري برنامه‌هاي جدي متعددي براي كاهش هزينه‌هاي مشتركين از يك سو و صرفه‌جويي از سوي ديگر خواهيم داشت كه طي ماه‌هاي آينده بتدريج باز هم اخبار خوش ديگري براي سهامداران و مشتركين اعلام خواهيم كرد.دراين حالي است كه اين نوع سرويس و كاهش نرخ فروش سيم‌كارت‌ها باعث افزايش مشتركين و سودآوري شركت خواهد شد.
وي در رابطه با عملكرد 7 ماهه شركت هم در سال جاري توضيح داد: در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، فروش سيم‌كارت با 23 درصد رشد به يك ميليون، رشد مشتركين فعال با 57 درصد رشد به يك ميليون و 811 هزار نفر مشترك و درآمد اعتباري با رشد 38 درصدي به 262 ميليارد تومان رسيده است.
به گفته وي طبق پيش‌بيني بيزينس‌مانيتور بازار سيم‌كارت ايران نه تنها به بن‌بست نرسيده بلكه برآورد مي‌شود تا سال 2014، صد و سه ميليون مشترك در ايران وجود داشته باشد.
اين مقام مسئول در رابطه با موضع سازمان تنظيم مقررات مبني بر محاسبه شدن 28.1درصدي ارائه خدمات ديتا و برآورد 5 درصدي آن توسط همراه اول و نامه سازمان بورس توضيح داد:اين موضوع درپروانه بهره‌برداري به صراحت قيد شده است .ازطرفي ديگر در همه جاي دنيا خدمات ارزش افزوده با نرخ 5 درصد است اما دوستان رسما اعلام كردند كه ارائه خدماتي مانند MMS و GPRS ديتا نيست و بايد 28.1 درصد پرداخت شود.
صدوقي افزود: بنابراين درحالي تاكنون چند جلسه مشترك برگزار شده كه قراربراين است جلسه ديگري هم تشكيل تا نتيجه‌اي حاصل شود. اما شركت همراه اول براساس پروانه بهره‌برداري و طبق مستندات كافي از حقوق صاحبان سهام دفاع خواهد كرد كه اميد به حل آن هستيم.
به گفته وي در نتيجه محاسبه ديتا از 5 به 28.1 درصد حدود 40 تومان از پيش‌بيني سود هر سهم براي سال مالي كاسته شده كه معادل 8 درصد كل سود شركت بوده و طبق برنامه و بودجه اصلاحي اقدامات لازم پيگيري خواهد شد.
وي در رابطه با بدهي مخابرات به شركت زيرساخت هم خاطرنشان كرد: درحالي مشكلات عديده‌اي بين شركت‌هاي مخابرات و زيرساخت وجود داشت كه مي‌توان اعلام كرد تاكنون 90 درصد آن برطرف شده است.بنابراين نكته‌اي كه اعلام شده به شركت همراه اول مربوط نبوده و همه پرداخت‌ها از سوي اين شركت انجام شده است.
صدوقي با اعلام اينكه شركت همراه اول افزايش سرمايه‌اي در سال جاري نخواهد داشت خاطرنشان كرد:با توجه به سرمايه‌گذاري‌هايي كه از طريق يكي از زيرمجموعه‌ها صورت گرفته امكان افزايش سرمايه از محل اندوخته براي آن شركت وجود خواهد داشت كه پيگير آن خواهيم بود.
انتهاي پيام

 

راهبر