VoLTE

VoLTE

از این پس مشترکین همراه اول می توانند مکالمه ای با بهترین کیفیت صدا (کیفیت HD) را تجربه نمایند. آخرین نسل شبکه تلفن همراه (LTE) همراه اول به امکان تماس صوتی مجهز شده است و به مشترکین این امکان را می دهد که بتوانند بر بستر آن شبکه مکالمه ای با آخرین استانداردهای جهانی داشته باشند.

فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (Voice over LTE) یا همان (VoLTE) یک فناوری نوین است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه 4G یا LTE ضروری است و بدون استفاده از این فناوری نمی‌توان در شبکه‌ی نسل چهارم تماس برقرار کرد. به سبب آن که تماس VoLTE از بستر شبکه های 2G و 3G نمی گذرد، علاوه بر این که تجربه مکالمه صوتی با کیفیت بسیار بالاتری را برای مشترکین به ارمغان می‌آورد ، امکان استفاده همزمان از صوت و دیتا را نیز فراهم می‌کند. لذا مشترکین می توانند در حین مکالمه صوتی از اینترنت استفاده نمایند. برای مثال می توانند بر بستر اینترنت پیغام، عکس، ویدیو و محتوای دیگر دریافت و ارسال نمایند.

فناوریVoLTE  در زمره‌ی فناوری‌های جدید ارتباطات همراه است که برای اولین بار توسط همراه اول در کشور راه اندازی گردیده است.

مزایای VoLTE چیست؟

  • امکان برقراری تماس در شبکه LTE فراهم می شود.
  • کیفیت صدا بر روی سرویس VoLTE بسیار بالا و با کیفیت HD است.
  • زمان برقراری تماس (Call Setup) بسیار پایین است.
  • امکان استفاده همزمان از مکالمه و دیتا مقدور می باشد.

چگونه از VoLTE استفاده کنیم؟

تمام مشترکینی که دارای تلفن همراه با قابلیت VoLTE همراه اول باشند با قرارگرفتن در پوشش شبکه LTE و برقراری تماس به صورت معمول یک تماس با کیفیت VoLTE خواهند داشت. نحوه برقراری تماس از طریقVoLTE همراه اول هیچ تفاوتی با تماس عادی ندارد.

 گوشی های تلفن همراه P10 Huawei ، Samsung S8 و Samsung S8+ اولین مدل های تلفن همراه با قابلیت VoLTE همراه اول خواهند بود. تلفن های همراه دیگر با برند ها و مدل های مختلف پس از این به لیست تلفن های با قابلیت VoLTE  اضافه خواهند شد.

مشترکینی که دارای این تلفن های همراه هستند می توانند با به روزرسانی تلفن های همراه خود و شماره گیری *10*2451# این سرویس را فعال نمایند. در صورتیکه مشترک قابلیت اتصال نداشته باشد، این مطلب با شماره گیری *10*2451# به وی اعلام خواهد گردید.

نکته:

  • به منظور استفاده از VoLTE همراه اول، بایستی سیم کارت مشترک، USIM باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به http://www.mci.ir/USIM  مراجعه شود.
  • برای برقراری تماس VoLTE همراه اول نیازی به استفاده از دیتای تلفن همراه نمی­باشد.