رخدادهای فردا

با اشتراک در این رویدادها و تقویم تاریخ را دریافت می کنید. این سرویس ثبت نامی بوده و با ارسال کد فعالسازی به شماره کوتاه 205555 مشترک سرویس می شوید.

 

 

 
 
نحوه فعالسازی
   
ردیف
کد فعالسازی فارسی
کد فعالسازی لاتین
1
رخداد
Rokhdad
 
 
نحوه غیر فعالسازی
   
ردیف
کد غیرفعالسازی فارسی
کد غیر فعالسازی لاتین
1
رخداد خاموش
Off Rokhdad
 

تعرفه سرویس :

تعرفه این سرویس به ازای هر پیامک  دریافتی 1000 ریال می باشد.
نمونه محتوای دریافتی:

1. 15/5/92: رخداد: امروز سالروز درگذشت رابیندرانات تاگور شاعر،موسیقیدان و نقاش هندی می‌باشد.او که نخستین آسیایی برنده جایزه نوبل بود اساسا بخاطر علاقه به حافظ خودش را ایرانی می‌دانست.او در سفری که 1311 به ایران داشت گفت:هر ملتی بر اساس فرهنگ، مذهب و آیین خود راه رهایی خود از عقب ماندگی و استعمار را خواهد یافت.ملک الشعرای بهار قصیده‌ای در ستایش تاگور دارد و سرود ملی هند سروده تاگور است که در80سالگی در سال1320درگذشت.

 

2. 31/4/92: در سال 722 هجری قمری در چنین روزی پوریای ولی پهلوان و عارف نامی ایران زمین درگذشت. درباره آرامگاه او بین مورخان اختلاف است و عده‌ای آرامگاهش را در خوی و عده‌ای دیگر در خوارزم می‌دانند. از پوریای ولی دو کتاب برجای مانده است: مثنوی کنزالحقایق، و رباعیات پوریای ولی. او علاوه بر عارف بودن پهلوانی بوده که به درماندگان نیز یاری می‌رساند و اکنون اشعاری که در زورخانه‌ها خوانده می‌شود از اوست.

 
توضیحات مختصر:
 رخداد: امروز سالروز درگذشت رابیندرانات تاگور شاعر،موسیقیدان و نقاش هندی می‌باشد.او که نخستین آسیایی برنده جایزه نوبل بود